» Artistid
  »     Noored     
  »     KARAVAN 25 LIVE!     
  »     Salongimuusika     
  »     Bändid     
  »     Meeleolumuusika     
  »     Peojuhid     
  »     Tantsu- ja varieteegrupid     
  »     Tsirkusefakiirid     
  »     Mustkunstnikud     
  »     Humoristid     
  »     Diskorid     
  »     Karaoke     
  »     Lasteetendused     
  »     Stiilipeod     
  »          Stiilipidu mõisas          
  »          Kuningate tants ja muusika          
 » Firmast
 » Kontakt

 
 

 

Stiilipidu mõisas

 Il Gratie d´Amore

Pakume Teile koos vanamuusikaansambliga “Rondellus” kontserte-esinemisi 15. ja 16. sajandi tantsust-laulust-muusikast.

15. sajandi kontsertkava on koostatud põhiliselt sajandi keskpaigas kirjeldatud originaaltantsudest Burgundiast ja Itaaliast (basstantsud ja ballod). Tantsud pärinevad tolleaegsete parimate tantsumeistrite Domenico de Ferrara (?-1476/1477) ja Guglielmo Ebreo (1420-1484) ning meile tundmatute autorite loomingust. Need on kõige varasemad tantsukirjeldused Euroopa ajaloos üldse ja tegemist on kõrgklassi tantsudega. “Rondelluse” poolt esitatakse sama perioodi laulu-muusikat.

!6. sajandi tantsukava koosneb põhiliselt sajandi lõpul avaldatud Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania aadlike tantsust-laulust-muusikast. Kavas on tolleaegsete hinnatumate kõrgrenessansi autorite töid – tantse Fabritio Carosolt (ca 1526/1535-1605), Caesare Negrilt (ca 1535-1604) ning Thoinot Arbeault (1519/1520-1595). Muusika ja laul pärineb sama perioodi heliloojatelt.

Mõlemaid kavasid esitatakse ajastule vastavates kostüümides (kunstnikud Kustav-Agu Püüman ja Jane Gingell) ja originaalpillide koopiatel (lauto, rataslüüra, fiidel, positiivorel, trummid).

Nii “Saltatores Revalienses” kui “Rondellus” koosnevad professionaalsetest artistidest, kes on aastaid tutvustanud varast tantsu ja vanamuusikat nii Eestis kui välismaal.
Kontsertkorras on kavade pikkuseks ~1 tund. Võib ka 15. ja 16. sajandi materjali kombineerida üheks tunniseks kontserdiks. Kavad seome lühikeste seletavate tekstidega. Kui ei ole tegu akadeemilise kontserdiga, võib kava pikkus varieeruda vastavalt soovile ning võime õpetada publikule ka mõne lihtsama tantsu.