» Artistid
  »     Noored     
  »     KARAVAN 25 LIVE!     
  »     Salongimuusika     
  »     Bändid     
  »     Meeleolumuusika     
  »     Peojuhid     
  »     Tantsu- ja varieteegrupid     
  »     Tsirkusefakiirid     
  »     Mustkunstnikud     
  »     Humoristid     
  »     Diskorid     
  »     Karaoke     
  »     Lasteetendused     
  »     Stiilipeod     
  »          Stiilipidu mõisas          
  »          Kuningate tants ja muusika          
 » Firmast
 » Kontakt

 
 

 

Kuningate tants ja muusika

 

Pakume Teile koos ansambliga “Accentus Tallinn” kontserti “Kuningate tants ja muusika”, milles tutvustame 17.saj. lõpu – 18.saj. alguse – barokiaja – tantsu, laulu ja muusikat Prantsusmaalt ning Inglismaalt.

Barokkteatritantsud pärinevad tolleagsete parimate tantsumeistrite: Louis Pécouri (1653- 1729), Anthony L´Abeé (1680-1737) ja Kellom Tomlinsoni (1690-1753) kaunist ning tehniliselt väga nõudlikust koreograafiast.
Kontserdis kõlavad muusika ja laulud on prantsuse ning inglise hinnatud heliloojatelt – Jean-Baptiste Lully (1632-1687), André Campra (1660-1744), Pascal Colasse (1649-1709), Henry Purcelli (1659-1695) ja Georg Friedrich Händeli (1685-1759) helitöödest.

Muusika tuleb esitamisele ajastu originaalpillide koopiatel.
Esinejate kostüümid kannavad oma rikkuses ja elegantsis ajastu lavakostüümi vaimu – kuntstnik Kustav-Agu Püümani looming.

Esitatava võime trükkida kavalehtedele ning soovi korral võime siduda kontserti lühikesi seletavaid tekste.

Esitajad:

Ajaloolise tantsu ansambel “Saltatores Revalienses” (6 tantsijat): Virve Kurbel, Katrin Kivimägi, Ruth Sillakivi, Igor Beljajev, Juri Mihhejev ja Vladimir Kuzmin.

Ansambel “Accentus Tallinn” (4 muusikut):
Marju Riisikamp – klavessiin
Anne-Liis Poll – sopran
Heili Meibaum – plokkflöödid, traversflööt
Imre Eenma – viola da gamba või Robert Staak - teorb

Mõlemad kollektiivid koosnevad professionaalsetest artistidest, kes on aastaid tutvustanud varast tantsu ja vanamuusikat nii Eestis kui välismaal.

Kontserdi ajaline kestvus on ~ kuni 1 tund – kuid võib soovi korral kasutada ka lühemalt (vastavalt vajadusele). On võimalik ka mõne lihtsama ühistantsu õpetus.

Tegemist on üldist huvi pakkuva ja vaatajate teadmisi laiendava kontsertkavaga, mis on mõeldud laiale publikule koolilastest eakate vaatajateni.