» Artistid
  »     Noored     
  »     KARAVAN 25 LIVE!     
  »     Salongimuusika     
  »     Bändid     
  »     Meeleolumuusika     
  »     Peojuhid     
  »     Tantsu- ja varieteegrupid     
  »          Lauk & Larina          
  »          Flash          
  »          Kõhu-nabat Zahira          
  »          Iiri tants - AILISH          
  »          Hot Dreams          
  »     Tsirkusefakiirid     
  »     Mustkunstnikud     
  »     Humoristid     
  »     Diskorid     
  »     Karaoke     
  »     Lasteetendused     
  »     Stiilipeod     
 » Firmast
 » Kontakt

 
 

 

Iiri tants - AILISH

Ailish pakub kuni pooletunnist iiri tantsudest ja tantsuõpetusest koosnevat kava. 
Iiri tants jaguneb kaheks: üht osa tantsitakse tavalise pehme jalatsiga, teine on aga kõvakingatants (iiri stepp). Kõvakingatants eeldab puit- või laminaatpõrandat, kivipõrand tantsimiseks ei sobi, kuna rikub kingi.

Iiri tantsu teatakse meil peamiselt Riverdance'i ja Lord of the Dance'i etendustest. Just seda sama, kauni muusikaga omapärast ja paeluvat tantsu pakub ka tantsutrupp AILISH. Lisaks teevad lõbusaid ja kaasa kiskuvaid traditsioonilisi Iiri rahvatantse ja õpetavad ühe sellise ka publikule selgeks. 

Lõbusa ja seltskondliku Iiri tantsu õppimine on alati elevust tekitanud ja kuigi on esinetud kümnetel üritusel, pole veel olnud korda, kus rahvas tantsuõpetusega kaasa ei tuleks. See on üllatavalt hästi läinud olenemata seltskonnast, kaasa on tantsitud kõrgete kontsakingadega ja ballikleitides, maal ja linnas, nii noored, keskealised kui ka eakamad inimesed, naised ja mehed. Iiri muusika on kaasahaarav ja paneb nii mõnelgi pealtvaatajal jala liikuma - väike õpetus ja rahval on lõbu küllaga!

AILISH

Kava pikkust (tantsude arvu ja tantsuõpetust) annab varieerida vastavalt soovile. Tantse võib teha nii ühes kui kahes plokis. Soovitavalt võiks kahe ploki vahe olla 15 min, aga mitte üle 40 minuti. On tehtud ka tantsud vahelduvalt bändi lugudega. Tavaliselt kava pikkus 20-30 min.

Oluline teada!!!
kõvakingatantsu osa ei saa tantsida kivipõrandal, hästi sobib parkett ja puitpõrand. Hea oleks eelnevalt teada, ligikaudu kui suur ruum tantsimiseks on (saab vastavalt valida tantsud).
* on vaja väikest ruumi esinemise koha vahetus läheduses, et vahetada kostüüme ja kingi-susse. Hea oleks kui sinna saaks ka kannu jäävett, sest naeratamine tee suub kuivaks :)
* fonogrammid on CD-l ja selleks on vaja helitehnikat ja asjatundlikku inimest, kes sealt neid mängima paneb.

PÄIKEST!