» Artistid
  »     Noored     
  »     KARAVAN 25 LIVE!     
  »     Salongimuusika     
  »     Bändid     
  »     Meeleolumuusika     
  »     Peojuhid     
  »     Tantsu- ja varieteegrupid     
  »          Lauk & Larina          
  »          Flash          
  »          Kõhu-nabat Zahira          
  »          Iiri tants - AILISH          
  »          Hot Dreams          
  »     Tsirkusefakiirid     
  »     Mustkunstnikud     
  »     Humoristid     
  »     Diskorid     
  »     Karaoke     
  »     Lasteetendused     
  »     Stiilipeod     
 » Firmast
 » Kontakt

 
 

 

Kõhu-nabat Zahira

Trupp loodi 1999. aastal tantsijate Iris Frolov'i, Liina Remmelg'i, Ulvi Valle ja koreograaf Pille Roosi poolt ning on sellest ajast alates esinenud paljudes kohtades üle Eesti. Zahira kõhutantsutrupis on hetkel 7 liiget, kuid enamasti esinevad nad 3-liikmelise koosseisuga. Peale kõhutantsu on Zahira tantsijad tegelenud ka muude erinevate tantsustiilidega, nagu klassikaline tants, flamenco, india tants, latino, moderntants, eesti rahvatants.
Zahira on leidnud tunnustust esinedes rahvusvahelistel kõhutantsufestivalidel Soomes, Rootsis ja Lätis. Nad teevad koostööd muusikutega, neid võib näiteks esinema kutsuda ainult trummarite saatel, samuti on nad edukalt osalenud loomingulistes projektides koos Geografix'i ja Drum Prana'ga (jazzi, idamaade muusika ja klubibiidi süntees) ja Hortus Musicus'ega (Keskaja Rock).
Erilistest esinemistest võiks ära märkida Zahira esinemise Eesti Televisioonis Eesti Eurolaulu finaalsaates 2004 taustatantsijatena stuudios ning järgneval aastal 2005 juba ise koos Airi Ojametsaga võistlustules olles - tehes seekord hoopis latinostiilis tantsushow'd. Zahira on esikoha omanik tantsuvõistluselt Showdance 2004.